Przed tygodniem, we wtorek 30 listopada, Ministerstwo Zdrowia informowało, że za pomocą testów stwierdzono 19 074 nowe przypadki koronawirusa. Resort przekazywał wówczas, że z powodu COVID-19 zmarło 150 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 376. Oficjalny codzienny komunikat MZ zostanie opublikowany o godz. 10:30.

W rozmowie z Wirtualną Polską wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał część danych. - Mamy 19 366 nowych przypadków koronawirusa - podał. Dodał, że w związku z COVID-19 zmarły 504 osoby.

Czytaj więcej

Chciał otrzymać paszport covidowy, na szczepienie przyszedł ze sztuczną ręką

Wiceszef resortu kierowanego przez Adama Niedzielskiego ocenił, że dane z ostatnich dni wskazują na stabilizację i szczyt 4 fali koronawirusa. - Tydzień do tygodnia one są porównywalne, ale jednak na dość wysokim poziomie - zaznaczył Kraska.

Przekazał, że w szpitalach jest ponad 23 tys. osób z SARS-CoV-2. Przed rokiem o tej samej porze liczba takich hospitalizacji wynosiła 19,9 tys. Obecnie do respiratorów podłączonych jest ponad 2 tys. osób, rok temu było 1 886.

Przed rokiem szczepionki na COVID-19 nie były dostępne. Teraz według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 20,52 mln osób.