Rząd Korei Południowej rozpocznie realizację strategii 1 listopada, a zakończy - 20 lutego. Wówczas zniesione zostaną wszystkie obostrzenia z wyjątkiem obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych.

W pierwszej fazie realizacji planu zniesione zostaną ograniczenia jeśli chodzi o godziny otwarcia restauracji, kawiarni i innych przedsiębiorstw, chociaż kluby nocne nadal będą musiały zamykać się o północy.

Klienci placówek uznawanych za miejsca wysokiego ryzyka, takich jak siłownie pod dachem, sauny i bary z karaoke, będą musieli być w pełni zaszczepieni na COVID-19. Prywatne zgromadzenia w stolicy kraju, Seulu i na terenie obszaru metropolitalnego Seulu będą mogły liczyć maksymalnie 10 osób, niezależnie od tego, czy ich uczestnicy są zaszczepieni, czy nie. Obecnie na terenach tych dopuszczalne są prywatne zgromadzenia z udziałem maksymalnie ośmiu osób, pod warunkiem, że połowa z nich jest zaszczepiona. 

2 773

Tylu chorych na COVID-19 zmarło w Korei Południowej od początku epidemii

Ponadto, poczynając od poniedziałku, władze Korei Południowej w walce z epidemią będą skupiać się na tygodniowych danych dotyczących liczby hospitalizacji i liczby zgonów zakażonych zamiast na dobowej liczbie zakażeń. Osoby chore na COVID-19 z łagodnymi symptomami nie będą hospitalizowane.

W ciągu ostatniej doby w Korei Południowej wykryto 1 190 zakażeń. W szpitalach przebywa 322 zakażonych w stanie ciężkim.

Od początku epidemii w Korei Południowej wykryto 353 089 zakażeń. Zmarło 2 773 chorych na COVID-19.

Czytaj więcej

Premier Korei Południowej, Kim Boo-kyum
Korea Płd. robi pierwszy krok na drodze do "życia z COVID"