W codziennym komunikacie dotyczącym COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że stwierdzono 363 nowe przypadki koronawirusa SARS-CoV-2 oraz brak zgonów covidowych. Przed tygodniem było 269 nowych przypadków.

Wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany, kiedy w Polsce zostanie wprowadzony tzw. lockdown. - Spokojnie - odparł.

"O żadnym lockdownie nie ma dyskusji"

- Trudno być spokojnym, ale nie chciałbym, żebyśmy od razu rozmawiali o lockdownie, bo jesteśmy w nieco innej rzeczywistości niż chociażby podczas trzeciej fali, mamy dużo osób zaszczepionych, widzimy o wiele mniej hospitalizacji w krajach Europy Zachodniej - mówił Niedzielski.

Czytaj więcej

Medycy protestują. Niedzielski: Ich postulaty są absurdalne

- Na razie o żadnym lockdownie nie ma dyskusji - zapewnił.

Szef resortu zdrowia był też pytany o możliwość wprowadzenia tzw. obostrzeń (ograniczeń praw obywatelskich i swobody prowadzenia działalności gospodarczej) w wybranych województwach.

Adam Niedzielski powiedział, że w województwach podlaskim, lubelskim, zachodniopomorskim i podkarpackim "sytuacja jest najtrudniejsza". - Mamy najwięcej zakażeń, stosunkowo dużo hospitalizacji na 10 tys. mieszkańców - szczególnie w Lubelskiem widać, że ta sytuacja jest najtrudniejsza - zaznaczył.

Tysiąc przypadków? "Granica psychologiczna"

- Ale na razie nie ma żadnej decyzji o lockdownie - oświadczył minister zdrowia. Mówił, że rząd ma teraz "zupełnie inne podejście do polityki związanej z obostrzeniami". - Poziom tolerancji jest większy i to jeszcze nie jest ten moment, w którym uruchamia się alarm - stwierdził minister Niedzielski.

Czytaj więcej

Paszport covidowy albo zakaz wjazdu. Watykan zaostrza przepisy
Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Szef resortu zdrowia powiedział, że dzienna liczba nowych przypadków wynosząca tysiąc nie robi wrażenia "z punktu widzenia zaopiekowania się pacjentami". - Tysiąc zakażeń to bardziej granica psychologiczna - ocenił.