W ciągu ostatniej doby w prowincji Fujian wykryto 59 zakażeń koronawirusem, o 37 więcej niż dobę wcześniej. W żadnej innej prowincji Chin nie wykryto w ciągu ostatniej doby lokalnych zakażeń.

W ciągu czterech dni w prowincji Fuijan wykryto 102 zakażenia.

Oznacza to pojawienie się w Chinach nowego ogniska zakażeń, około dwóch tygodni po wygaszeniu poprzedniego ogniska, wykrytego w prowincji Jiangsu. Wygaszanie tamtego ogniska trwało miesiąc.

Ognisko w prowincji Fuijan pojawiło się w mieście Putian, gdzie pierwszy przypadek wykryto 10 września. Wstępne testy próbek pobranych od niektórych zakażonych w Putian wskazują, że w mieście dochodzi do transmisji wariantu Delta koronawirusa.

92

Tyle objawowych zakażeń wykryto w Chinach kontynentalnych w ciągu ostatniej doby

Wirus pojawił się też w położonym na wybrzeżu mieście Xiamen, gdzie w ciągu ostatniej doby wykryto 32 lokalne zakażenia. Dzień wcześniej w mieście wykryto jedno zakażenie.

W Putian i Xiamen zamknięto szkoły, kina, siłownie, bary, a mieszkańcy tych miast nie mogą ich opuszczać bez posiadania ważnego, negatywnego testu na COVID-19.

W ciągu ostatniej doby trzy zakażenia wykryto też w mieście Quanzhou.

Czytaj więcej

Chiny: 19 zakażeń. Zakaz wyjazdu z 2,9-milionowego miasta

Łącznie w Chinach wykryto w ciągu doby 92 objawowe zakażenia koronawirusem (to suma zakażeń lokalnych i zakażeń wykrytych u powracających spoza granic kraju). Dobę wcześniej liczba ta wyniosła 49.

W Chinach wykryto też 20 bezobjawowych zakażeń, które Chińczycy ujmują w osobnych statystykach.

W ciągu ostatniej doby w Chinach nie stwierdzono żadnego zgonu zakażonego.

Łącznie w Chinach kontynentalnych wykryto jak dotąd 95 340 zakażeń koronawirusem. Zmarło 4 636 osób.