Do oferty trafiło 270 lokali w dwóch budynkach: 7- i 9- kondygnacyjnym. Na klientów czekają mieszkania od 25 do 57 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. - W obydwu budynkach zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania – pakiet antysmogowy i technologia home management system umożliwiająca instalację w mieszkaniach smart home – podaje deweloper w komunikacie. - Dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidzieliśmy ponad 400 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i na terenie inwestycji. Powstaną także cztery hale na rowery.

Do mieszkań na parterze przynależą ogródki. Autorem projektu architektonicznego osiedla jest Murapol Architects Drive, pracownia należąca do Grupy Murapol. - Poznański rynek mieszkań od dwóch lat odnotowuje rekordowe wyniki w skali całego kraju. W 2019 roku deweloperzy sprzedali tu 6,4 tys. mieszkań, czyli aż o 30 proc. więcej niż rok wcześniej – mówi cytowany w komunikacie Nikodem Iskra, prezes Murapolu. - Duże zapotrzebowanie na lokale z rynku pierwotnego w stolicy Wielkopolski obserwuje także nasza firma. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży drugiego etapu inwestycji Murapol Nowe Miasto, ponieważ lokale powstające w dwóch pierwszych budynkach cieszą się dużym zainteresowaniem. To utwierdza nas w przekonaniu, że ofertą wpisujemy się w potrzeby i preferencje osób szukających mieszkań w Poznaniu.

Murapol Nowe Miasto powstaje w południowej dzielnicy - Nowe Miasto, (Rataje), w pobliżu Warty i otaczających ją terenów rekreacyjnych. - W najbliższej okolicy jest bogata infrastruktura handlowo-usługowa, szkoły, przedszkola, żłobki i placówki medyczne. Wygodny i szybki dojazd do centrum miasta oraz pozostałych dzielnic aglomeracji zapewnia bogata sieć komunikacji miejskiej przy rondzie Starołęka i pobliska zajezdnia tramwajowa Forteczna – opisuje deweloper. - W dwóch etapach osiedla zaoferowaliśmy dotychczas 537 mieszkań w czterech budynkach.

Docelowo cała inwestycja obejmie ponad 830 lokali w sześciu obiektach. Oprócz osiedla Murapol Nowe Miasto w poznańskiej ofercie dewelopera jest Murapol Malta, inwestycja powstająca przy ul. Dymka, w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, Parku Tysiąclecia i ogrodu zoologicznego.