Angel wdroży rozwiązanie na budowanych osiedlach.

MyTower oferuje rozwiązania inteligentnego zarządzania budynkami i budowania relacji z mieszkańcami oraz dostawcami usług. Platforma działa w wysokościowcach Gindi i Akirov w Tel Awiwie. - Oprogramowanie, działające podobnie jak system operacyjny dla budynku, sprawdzone przez kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, trafia teraz do Polski – mówią przedstawiciele Angel Poland Group. - Utworzona przez nas i MyTower spółka przygotuje aplikację dostosowaną do polskich realiów. W nowej wersji zostanie najpierw wprowadzona w inwestycjach spółki Angel w Krakowie i we Wrocławiu, a docelowo - także na rynku europejskim.

Aplikacja umożliwia digitalizację procesów związanych z obsługą budynku. Dzięki temu z poziomu jednego narzędzia administratorzy nieruchomości mogą np. kontrolować dostęp do budynku i zarządzać częściami wspólnymi. Mieszkańcy otrzymują z kolei możliwość komunikacji z zarządcą, dostawcami usług i z sąsiadami.

- Są aplikacje do kontroli dostępu do budynków, są aplikacje do zarządzania miejscami postojowymi w garażach podziemnych, a także inne, służące do kontaktu między mieszkańcami. MyTower skupia wszystkie te elementy w ramach jednego rozwiązania – mówi cytowany w komunikacie Ron Ben Shahar, dyrektor generalny Angel Poland Group.- Wykorzystując aplikację, a jednocześnie dodając do niej nasze doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami i budownictwie, będziemy w stanie wypełnić największą lukę na obecnym rynku proptech, czyli innowacyjnych technologii mających zastosowanie w branży deweloperskiej. To obszar, w którym chcemy się rozwijać, bo widzimy jego niesamowity potencjał. Między innymi dlatego rozpoczęliśmy już rekrutację nowych specjalistów, którzy wspomogą ten projekt joint venture – dodaje.

Aplikacji MyTower zostanie wprowadzona w inwestycjach Angel City we Wrocławiu i Angel Stradom w Krakowie, które zostaną oddane do użytku w tym roku. - Dla mieszkańców to świetna wiadomość. Oprogramowanie usprawnia zarządzanie nieruchomościami i usługami, łącząc wszystkie funkcjonalności pod jednym wirtualnym dachem – komentuje Tomasz Karpiel, dyrektor operacyjny Angel Poland Group. - Można więc powiedzieć, że aplikacja zmniejsza koszty zarządzania i administrowania budynkiem przy jednoczesnym zwiększeniu ich użyteczności. To ważne, ponieważ w naszych inwestycjach są m.in. strefy spa, baseny, siłownie, przestrzenie coworkingowe. Teraz zarządzanie nimi będzie jeszcze efektywniejsze.

- Zaawansowane algorytmy badają nieruchomość i jej mieszkańców w celu jeszcze lepszego radzenia sobie z przewidywaniem potrzeb na podstawie opinii użytkowników i danych zbiorczych – tłumaczy Pini Shemesh, współzałożyciel i dyrektor generalny MyTower.

Aplikacja jest przeznaczona do administrowania obiektami mieszkalnymi, wielofunkcyjnymi (mixed-use) i biurowymi.