Warto jednak uważniej przyjrzeć się pomieszczeniu, które spełnia tak wiele funkcji w naszym mieszkaniu. Przedpokój to przecież wizytówka i zapowiedź tego, co zobaczymy w dalszej części mieszkania. Warto pomyśleć nad rozmieszczeniem sprzętu, doborem kolorów i efektywnym oświetleniem.
[srodtytul]Osobne pomieszczenia[/srodtytul]
Aranżując przedpokój, powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na jego funkcjonalność, jak i na estetykę. Niestety, zwykle nie jest to takie proste. Przedpokoje w mieszkaniach są zazwyczaj małe, nieustawne, wąskie i ciemne. Dlatego trudno ciekawie zagospodarować taką przestrzeń.
Aby uatrakcyjnić wizualnie korytarz i sprawić, aby stał się jednocześnie praktyczny i pojemny, warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową. W pomieszczeniach wąskich, w których nie ma zbyt wiele przestrzeni, doskonale sprawdzają się wypełnienia w postaci luster. W zabudowach proponowanych przez niektórych producentów wypełnienia skrzydeł drzwi ze szkła mają zabezpieczenie w postaci tzw. bezpiecznej folii. W przypadku uszkodzenia mechanicznego zabezpiecza ona użytkowników przed odłamkami stłuczonego lustra.
– Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, warto zastosować jasne kolory, błyszczące powierzchnie, lekkie konstrukcje zamiast zamkniętych ścian. Można również umieścić lustra na przeciwległych ścianach – tłumaczy Monika Szczęsny, projektant wnętrz Komandor. – W dużym holu możemy pozwolić sobie na kolorystyczną ekstrawagancję. Mocny kolor będzie tworzył ciekawą całość, jeśli zostanie powtórzony również w innej części mieszkania – dodaje.