Reklama

Accolade wchodzi do Gorzowa Wielkopolskiego

Międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych wybuduje w Gorzowie park przemysłowy. Wartość inwestycji: 47 mln euro.

Aktualizacja: 29.06.2020 13:35 Publikacja: 29.06.2020 13:24

Accolade wchodzi do Gorzowa Wielkopolskiego

Foto: materiały prasowe

- To kolejna inwestycja Accolade wzdłuż zachodniej granicy Polski. Umowy najmu podpisały już firmy Logoplaste i Omnipack. W przyszłym miesiącu zakończy się pierwszy etap budowy, a obiekt uzyska certyfikat BREEAM gwarantujący wysokie standardy zgodne z filozofią zrównoważonego budownictwa – podaje inwestor w komunikacie. - Powiększenie wartego ponad miliard euro portfolio Accolade o gorzowski park jest odzwierciedleniem strategii spółki, która zakłada inwestycje w sieć parków przemysłowych w kluczowych miejscach na mapie Europy, z dostępem do wysokiej jakości infrastruktury, w pobliżu najważniejszych ośrodków biznesowych.

Ponad połowa polskiego portfela to tzw. inwestycje typu brownfield, zrealizowane na terenie byłych obiektów przemysłowych. - Najnowszy nabytek dołączy do sieci 27 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech i na Słowacji i będzie czwartą, obok Szczecina, Zielonej Góry i Legnicy, lokalizacją inwestora wzdłuż zachodniej granicy Polski – podają przedstawiciele Accolade.

- Dzięki możliwości elastycznego kształtowania wynajmowanych modułów jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. Dostępna powierzchnia w nowym parku może zostać łatwo dostosowana zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych – mówi cytowany w komunikacie Michał Białas, szef oddziału Accolade w Polsce. - To zaleta powierzchni przemysłowej typu multi-let i właśnie w ten sposób chcemy się przyczynić do powstawania nowoczesnej infrastruktury biznesowej w Europie.

Park logistyczno-przemysłowy w Gorzowie, którego deweloperem jest firma Panattoni, ma liczyć ponad 70 tys. mkw. Obiekt powstanie w czterech etapach. W budowie jest niemal 19 tys. mkw. Zakończenie pierwszego etapu budowy dobiega końca.

Najemcami są już firmy Logoplaste i Omnipack. Pierwsze przedsiębiorstwo pochodzi z Portugalii, zajmuje się projektowaniem i produkcją opakowań z tworzywa sztucznego. Logoplaste posiada 63 fabryki w 16 krajach. Omnipack to firma logistyczna specjalizująca się w kompleksowej obsłudze e-sklepów.

Reklama
Reklama

- Gorzów to dogodnie położone miasto z punktu widzenia branży logistycznej i biznesu magazynowo-produkcyjnego. O ile jego możliwości obsługi nowoczesnego rynku przemysłowego potwierdzają duże inwestycje takich firm jak VW, TPV czy Faurecia, o tyle do tej pory nie istniały tam żadne duże parki multi-let klasy A – zauważa Michał Białas. - Bliskość granicy polsko-niemieckiej, lokalizacja przy drodze ekspresowej S3 i spory potencjał pracowniczy przemawiał od samego początku za tą inwestycją. Rozbudowana infrastruktura miejska i przyjazne warunki życia przyciągają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą i przedsiębiorców. Jesteśmy przekonani, że wkrótce pozyskamy kolejnych najemców i zainwestujemy w realizację następnych etapów inwestycji.

Nieruchomości
Rejestr Cen Nieruchomości otwarty. Rynek bardziej przejrzysty, ale są hamulce
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Nieruchomości
Lublin, drony, obligacje. Interbud planuje ekspansję do nowych miast
Nieruchomości
Parki handlowe dojrzewają, galerie zyskują drugie życie
Nieruchomości
Francuscy inwestorzy zrzucili się na magazyn 7R w Polsce
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama