W Rezydencji Iwicka, niedaleko południowej bramy wejściowej do Łazienek Królewskich, powstanie 88 mieszkań – od 27-metrowych lokali do ponad 200-metrowe penthouse'y. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep, firma budowlana, która realizuje już inną inwestycję dewelopera - Soho by Yareal na warszawskim Kamionku.

Apartamentowa inwestycja Yareal powstaje w zielonej części Dolnego Mokotowa, u zbiegu ul. Iwickiej i Krasnołęckiej. Nabywców znalazło już ok. 30 proc. lokali wprowadzonych do sprzedaży w I połowie roku.

Właściciele wszystkich apartamentów dostaną w standardzie pakiet inteligentnych rozwiązań smart home umożliwiający zarządzanie domowymi urządzeniami i bezpieczeństwem.

- Pomiędzy czterema apartamentowcami znajdą się trzy zielone dziedzińce, do których będzie prowadziło wejście dla gości, ulokowane w podcieniu obok recepcji – opowiada Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal. - Część apartamentów na parterze będzie mieć prywatne ogródki, tak bardzo poszukiwane przez klientów w ostatnim czasie. Największe penthouse'y z antresolami zostaną wyposażone w dwupoziomowe okna, które będą maksymalnie doświetlały pomieszczenia o wysokości 5,5 m. Przeszklone balustrady tarasów, balkonów i loggii zapewnią widok na zieloną przestrzeń wokół budynków i dziedzińce.

W Rezydencji Iwicka deweloper zaplanował wspólną przestrzeń, gdzie mieszkańcy będą mogli organizować prywatne spotkania. - Wielofunkcyjne pomieszczenie klubowe zostanie wyposażone w aneks kuchenny, kącik zabaw dla dzieci, część kinową i łazienkę – opisuje deweloper. - Wspólna przestrzeń dostępna wprost z recepcji umożliwi organizację m.in. uroczystości rodzinnych i sąsiedzkich spotkań, projekcji filmów czy oglądanie widowisk sportowych.

Powstaną także trzy lokale użytkowe (znalazły już nabywców) i 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Będzie też kilkadziesiąt komórek lokatorskich.

- Inwestycja powstaje w pobliżu południowej bramy wejściowej do Łazienek Królewskich. Lokalizacja Rezydencji Iwicka zapewnia dogodny dostęp do środków komunikacji miejskiej – mówią przedstawiciele dewelopera. - Bliskość połączeń komunikacyjnych miała istotny wpływ na przyznanie projektowi certyfikatu zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good.