Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 00:46 Publikacja: 21.03.2024 21:06
Polska znalazła się w gronie ośmiu państw najliczniej reprezentowanych w tym roku na MIPIM
Foto: Emilie HAUTIER
Za nami największa międzynarodowa impreza branży nieruchomości – targi MIPIM w Cannes. Ponad 20 tys. delegatów z 90 krajów, przeszło 300 punktów wystawowych i 4 biliony euro wartości aktywów zarządzanych przez przybyłych inwestorów to szacunki organizatorów dotyczące 34. już edycji wydarzenia.
Na miejscu była ekipa „Rzeczpospolitej” – relacje wideo i wywiady z przedstawicielami podmiotów z Polski można obejrzeć na portalu nieruchomosci.rp.pl.
Tegoroczne targi MIPIM w Cannes to jak zwykle przede wszystkim wielki biznes: duże projekty, poszukiwanie atrakcyjnych inwestycji oraz źródeł ich finansowania. Ale w merytorycznej części targów dominują inne tematy - przede wszystkim zrównoważony rozwój oraz jakość życia w miastach.
To jedyny nominowany projekt z naszego regionu Europy.
Jednym z naczelnych tematów tegorocznego MIPIM było ESG i zrównoważony rozwój w branży nieruchomości. W wymiarze regionów, miast, ich dzielnic oraz konkretnych projektów deweloperskich i budynków. Kwestie zrównoważonego rozwoju są traktowane na tyle poważnie, że bez ich uwzględnienia żaden projekt nie ma szans na rynku.
Udaje nam się przyciągać inwestorów dzięki podległej Agencji Rozwoju Pomorza organizacji Invest in Pomerania. Mamy nową strategię, w której wskazujemy na najbardziej atrakcyjne sektory biznesowe na Pomorzu. A sam region zyskuje coraz większe uznanie, co odzwierciedliły rankingi ogłoszone podczas MIPIM – mówi Piotr Ciechowicz, wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W połowie marca rusza największe doroczne wydarzenie łączące świat nieruchomości, finansów i decydentów.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas