Elektrownia Powiśle weszła do finału konkursu MIPIM Awards 2024 jako jedyny projekt z Polski i regionu CEE (na 209 zgłoszonych). Jest nominowana w kategorii „Best Urban Regeneration Project”. Konkurs jest integralną częścią największych dorocznych targów nieruchomości - najbliższa edycja odbędzie się w marcu w Cannes.

W 2021 r. projekt otrzymał nagrodę w konkursie MIPIM w kategorii „Best Mixed-Use Project”.

- Otwarty w 2023 r. hotel hiszpańskiej sieci Barceló dopełnił wielofunkcyjność projektu i razem z częścią biurową, retail, Food Hall, Beauty Hall i apartamentami na wynajem stworzył kompletny obraz Elektrowni Powiśle. Mamy świadomość, że ta rewitalizacja przestrzeni miejskiej wniosła nową energię do stolicy Polski, dlatego tym bardziej cieszymy się, że kompleks zyskał miano finalisty w kategorii „Best Urban Regeneration Project”. Obecność w tak wąskim gronie finalistów z całego świata jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – skomentował Dariusz Domański, partner zarządzający na Polskę w White Star Real Estate.

Kompleks stworzony przez White Star i Tristan Capital Partners został otwarty w 2020 r. Odtworzone historyczne zabudowania oraz nowe składają się na 54 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W 2021 r. inwestorzy Elektrowni Powiśle odebrali nagrodę „Rzeczpospolitej” – Real Estate Impactor w kategorii nowa ikona miasta.