Lofty w łódzkiej Fuzji

Drukarnię dawnego kompleksu Scheiblera w klimatyczne mieszkania zmienia Archicom. Sprzedaż loftów już się rozpoczęła.

Publikacja: 02.01.2024 11:55

Drukarnia dawnego kompleksu Scheiblera w Łodzi zamieni się w mieszkania

Drukarnia dawnego kompleksu Scheiblera w Łodzi zamieni się w mieszkania

Foto: Mat.prasowe

Rewitalizacja historycznych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi wchodzi w kolejny etap. W północnej części kompleksu, od strony ulicy Tymienieckiego, spółka Archicom z Grupy Echo Investment rozpoczęła rewitalizację budynku dawnej drukarni. - Oryginalne pofabryczne wnętrza zostaną zaadaptowane na lofty, których sprzedaż właśnie wystartowała – mówią przedstawiciele dewelopera.

Za projekt loftów w Fuzji odpowiada pracownia architektoniczna Medusa Group. Zakończenie rewitalizacji tego etapu deweloper zapowiada na koniec 2025 roku.

Mieszkania i usługi

Deweloper planuje pełną rewitalizację historycznego obiektu dawnej drukarni. Budynek o kształcie odwróconej litery L ma dwie kondygnacje w części zachodnio – południowej i trzy w części północno – wschodniej. - Obiekt zostanie nadbudowany tak, aby docelowo osiągnąć cztery kondygnacje i 18 metrów wysokości – mówią przedstawiciele Archicomu. – Powstanie tu 170 loftów, w tym 60 lokali w nowej, nadbudowanej części. Powierzchnia loftów to 28 — 111 mkw. Część z nich będzie można połączyć w większe lokale.

Na parterze budynku zaplanowano 16 lokali o funkcji gastronomicznej i usługowej. Całkowita powierzchnia budynku z loftami to 12,3 tys. mkw.  Mieszkańcy loftów będą mieć do dyspozycji komórki lokatorskie, rowerownie, wielopoziomowy parking zlokalizowany w pobliskim budynku.

- Renowacja murów zostanie wykonana - podobnie jak w innych historycznych obiektach Fuzji – metodą konserwacji zachowawczej, która umożliwia pozostawienie jak najbardziej naturalnego stanu czerwonej cegły – opowiada deweloper. - Z kolei nadbudowa zostanie pokryta barwionym tynkiem mineralnym w kolorze miedzi zbliżonym do oryginalnego koloru cegły.

Historyczna ściana

Pierwszy etap inwestycji wystartował niemal rok temu. W tej części powstaje zupełnie nowy sześciokondygnacyjny budynek zaprojektowany w obrysie odrestaurowanych historycznych murów dawnej hali fabrycznej pełniącej funkcję wykańczalni. Powstaje w nim 160 mieszkań loftowych, a sam budynek zostanie połączony z historyczną ścianą tarasami i balkonami. Koniec prac zaplanowany jest na I kwartał 2025 roku.

Nieruchomości
Przewóz 42 do wzięcia
Nieruchomości
Diasfera Łódzka III z generalnym wykonawcą
Nieruchomości
Arkady Wrocławskie w nowych rękach
Nieruchomości
Nowa Praga. 280 mieszkań w pierwszym etapie
Nieruchomości
Ogrody Andersa po raz drugi