Kompleks budynków powstanie w zielonej części Katowic, przy zbiegu ulic Bytkowskiej i Telewizyjnej, bezpośrednio przy wejściu do parku Śląskiego. - Inwestycja będzie się składać z czterech budynków. Na powierzchni ok. 12 tys. mkw. powstaną 242 mieszkania - zapowiadają przedstawiciele dewelopera. - W budynku A przewidziano 65 mieszkań oraz jeden lokal usługowy. Lokali dwupokojowych będzie tam 38, zaś trzypokojowych - 27.

Z kolei w budynkach oznaczonych literami B, C, i D mieszkań będzie po 40. Do tej pory firma Wawel Service budowała mieszkania m.in. w Krakowie i Warszawie. - Tym razem postanowiliśmy kontynuować działalność na jednym z najbardziej obiecujących rynków mieszkaniowych, czyli w Katowicach - mówi Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service. - Nasza nowa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe klientów ze Śląska. Jesteśmy pewni, że Bytkowska Park z elastyczną ofertą przekona do zakupu wielu nabywców - dodaje.

Jak podkreśla Adrian Potoczek, kluczowym kryterium wyboru mieszkań są ceny i koszty utrzymania nieruchomości. - Oferujemy tanie w utrzymaniu lokale oraz programy rabatowe - zachęca dyrektor z Wawel Service. Na parterach katowickich budynków deweloper przewidział punkty usługowe. Na osiedlu znajdą się także garaże podziemne z 200 miejscami parkingowymi oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na zewnątrz firma Wawel Service przewidziała 52 stanowiska parkingowe.

- Partery segmentów są dostępne z chodnika, bez barier architektonicznych - podkreślają przedstawiciele dewelopera. - Największą zaletą inwestycji jest przede wszystkim jej lokalizacja. Otoczenie terenów zielonych, bliskość najważniejszych punktów miasta oraz dobra komunikacja sprawiają, że nasza inwestycja to prawdziwa konkurencja dla lokalnych deweloperów - przekonuje Adrian Potoczek. - W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się park Śląski oraz Lasek Bytkowski, które zapewnią nie tylko piękny widok z okien, ale i aktywny wypoczynek - zachęca.

Osiedle powstaje w dzielnicy z bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową. - Niedaleko są m.in.: Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium, dom kultury - mówią przedstawiciele Wawel Service. Niedaleko są też supermarkety, targowisko, szpital.

- Znajdujący się nieopodal Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego sprawia, że Bytkowska Park jest też świetnym miejscem dla studentów oraz inwestorów - ocenia Adrian Potoczek.