Park P3 Warsaw II powstał przy ul. Faradaya, 12 km od centrum Warszawy. Deweloper, spółka P3 Logistic Parks, uzyskał dla obiektu certyfikat BREEAM na poziomie “Outstanding” – to najlepsza ocena w tym systemie. – To pierwsza nasza inwestycja z tak wysokim wynikiem – mówią przedstawiciele P3.

Ocenie poddano dwa budynki. To hala wybudowana dla InPostu (7,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 1,1 tys. mkw. biurowej) i hala wynajęta przez Leroy Merlin (10,6 tys. magazynów i ponad 1 tys. mkw. biur).

Jak mówi cytowany w komunikacie Zbigniew Smyczyński z P3 Logistic Parks w Polsce, firma wprowadza do parków magazynowych ekologiczne rozwiązania. - Zależy nam, by tworzyć obiekty, które nie tylko spełniają potrzeby najemców, ale też chronią środowisko – mówi dyrektor. Dodaje, że dobre praktyki firma wprowadziła jeszcze przed rozpoczęciem budowy parku magazynowego. Projekt obejmował m.in. remediację gruntu.

- A do budowy wykorzystaliśmy np. panele izolujące od czynników zewnętrznych, a na wzmocnionych dachach zostały zamontowane panele fotowoltaiczne i panele solarne – wskazuje. - W budynkach jest energooszczędne oświetlenie i system automatycznego sterowania. Są też czujniki ruchu i baterie łazienkowe na podczerwień. Obiekty są też wyposażone w instalacje do odzysku wody szarej.