Niedaleko lotniska Chopina w Warszawie Partners Group i Peakside w ramach joint venture planują budowę City Point Okęcie, obiektu logistyki miejskiej o powierzchni 11 tys. mkw.

- Rozwijamy nasze inwestycje z Peakside, koncentrując się na lokalizacjach ostatniej mili. Rozpoczęliśmy je od przebudowy City Point Targówek – mówi cytowany w komunikacie Lucas Krupp, członek zarządu Partners Group. – Skupiamy się na lokalizacjach w Warszawie i innych miastach odpowiednich dla miejskiej logistyki.

Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce, dodaje, że firma zdecydowała się rozszerzyć współpracę z Peakside po zeszłorocznym zakupie portfela obiektów logistycznych o powierzchni 150 tys. mkw. z flagową nieruchomością City Point Targówek. - Planujemy inwestycje w najlepszych miejskich lokalizacjach głównych polskich aglomeracji – zapowiada Roman Skowroński.

City Point Okęcie jest czwartym na polskim rynku aktywem w portfelu spółki joint venture, po City Point Targówek, Logistics Point Raszyn i Logistics Point Piaseczno. Gruntowna przebudowa City Point Targówek rozpoczęła się na początku tego roku. Powstaje tam także magazyn dla firmy DPD Polska. Obiekt ma być gotowy w czwartym kwartale 2023 roku.