Kupiony przez GLP park logistyczny jest położony przy obwodnicy centrum Gdańska, w pobliżu autostrady A1 oraz skrzyżowania z drogą ekspresową S7. Obiekt o powierzchni 11,5 tys. mkw. został oddany do użytku w 2021 roku. Jest w całości wynajęty przez firmy z branży spożywczej i FMCG. Magazyn przeszedł certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

– Ze względu na położenie trójmiejski rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów – mówi cytowana w komunikacie Magdalena Uler-Kłeczek, dyrektor w 7R. - 7R City Flex Gdańsk II to funkcjonalny obiekt w doskonałej lokalizacji.

GLP Europe to międzynarodowa firma działająca m.in. na rynku nieruchomości logistycznych i energii odnawialnej. Na zlecenie tej spółki firma 7R wybudowała już kilka obiektów. Teraz GLP zdecydowało się na zakup gotowej nieruchomości.

Jak mówi Marek Jandous z GLP Europe, zakup parku logistycznego uzupełnia portfel aktywów logistycznych firmy. - Dzięki temu możemy zapewnić klientom większe możliwości w wyborze lokalizacji i konfiguracji powierzchni w regionie, co pozwoli im na optymalizację łańcuchów dostaw i dotarcie do szerszej bazy klientów – mówi Marek Jandous.

Strony nie ujawniają wartości transakcji.