42-kondygnacyjny biurowiec Q22 oferuje 54 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Działa tu m.in. klub fitness i centrum konferencyjne. Budynek został oddany do użytku w 2016 r. Wtedy też przeszedł w ręce nowego właściciela – funduszu z grupy Invesco Real Estate.

- Pod koniec zeszłego roku biurowiec Q22 jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat BREEAM In-Use w najnowszym standardzie oceny International Commercial V6 na poziomie Outstanding part 1 i part 2 – mówi cytowana w komunikacie Anna Szelc, dyrektor w Invesco Real Estate w Polsce. – Nie przestaliśmy pracować nad ulepszeniami. Teraz budynek Q22 dostał certyfikat SmartScore oceniający poziom zaawansowania technologicznego budynków.

Q22 korzysta m.in. z systemu BMS, wprowadzono też możliwość korzystania z mobilnych kart dostępu, uruchomiono system do raportowania ścieżki dekarbonizacji na podstawie danych o zużyciu mediów, wdrożono też tzw. platformę operacyjną najemcy. - To ostatnie rozwiązanie pozwala użytkownikom z poziomu mobilnej aplikacji zarządzać usługami i funkcjami budynku, włączając w to możliwość rezerwacji miejsc parkingowych – mówią przedstawiciele firmy.

Proces certyfikacji przeprowadziła firma Colliers.