Dr Łukasz Bernatowicz podkreślił, że przy obecnej inflacji i wysokich stopach procentowych, akcja kredytowa praktycznie zamarła. - Rząd ma pole do popisu, wprowadzenie specjalnych programów, które już zresztą obowiązywały, jak choćby „Mieszkanie dla młodych” czy „Rodzina na swoim”. Tu niech rząd się popisze i wykaże inwencją, a nie pomysłami, które już mocno nadwyrężony rynek, popychają jeszcze bardziej w stronę przepaści - stwierdził prezes Związku Pracodawców BCC.

I dodał: – Pomysł rządu dotyczący balkonów to zwrot w stronę PRL, gdzie te balkoniki były maciupeńkie, nie każde mieszkanie je miało. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie balkony znikną, będą znów mieszkania bez balkonów, a te, które je będą miały, będą znacznie mniejsze. Apelujemy, jako BCC, do ministra Budy by zatrzymał te przepisy, dopóki jest na to czas.

W drugiej części programu Aleksandra Sewerynek – Barszcz, partner w EY mówiła o tym, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się firmy w związku z wdrożeniem Krajowego Systemu e-Faktur.