Wieża Ghelamco dostała najwyższą możliwą ocenę na poziomie Platinum. - System certyfikacji SmartScore to nowy standard oceny inteligentnych budynków biurowych, który pozwala zweryfikować, w jakim stopniu są one smart i jak wypadają na tle innych obiektów – tłumaczą przedstawiciele Ghelamco. - Jednocześnie The Bridge jako pierwszy w regionie uzyskał platynowy certyfikat WiredScore potwierdzający łączność cyfrową budynku oraz jego gotowość na przyjęcie nowych technologii.

– Zawsze mierzymy wysoko. W 2010 roku jako pierwsi w Polsce certyfikowaliśmy budynek w systemie BREEAM, który jest dziś najważniejszym miernikiem zrównoważonego i ekologicznego charakteru nieruchomości, a teraz jako pierwsi w tej części Europy możemy poszczycić się certyfikatami SmartScore i WiredScore - mówi cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Liczący ponad 170 metrów wieżowiec zaprojektowała holenderska pracownia architektoniczna UNStudio. The Bridge zaoferuje 47 tys. mkw. powierzchni biurowej, a na 40. piętrze znajdzie się podniebny taras. W budynku zaplanowano ok. 280 miejsc parkingowych, także z ładowarkami do samochodów elektrycznych. Będzie też parking dla rowerów i hulajnóg  orazszatnie z natryskami.

W budynku będzie zastosowany autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który służy do inteligentnego zarządzania obiektem. -Pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę powietrza. Zadba, by było wolne od smogu – tłumaczą przedstawiciele dewelopera. – Zastosowano także rozwiązania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów.