Z okien biura firmy Graphcore, które mieści się dwie kondygnacje poniżej ogólnodostępnego tarasu widokowego znajdującego się 130 metrów nad ziemią, roztacza się widok na całe Trójmiasto. A u stóp budynku znajduje się egzotyczny ogród Olivia Garden, który wypełniają 3 tys. roślin z pięciu kontynentów. Niektóre mają nawet 11 metrów wysokości.

Nowy najemca Olivii - firma Graphcore, opracowuje systemy obliczeniowe na potrzeby sztucznej inteligencji. Systemy są wykorzystywane w wielu branżach, m.in. w farmaceutycznej, produkcyjnej, usługach finansowych, przemyśle motoryzacyjnym i konsumenckich usługach internetowych.

- Mamy świadomość, że zapraszając takich najemców jak Graphcore, bierzemy udział w tworzeniu hubu inteligentnych specjalizacji w Gdańsku – mówi cytowany w komunikacie Bogusław Wieczorek z kompleksu Olivia Centre. - Tworzony od lat ekosystem innowacyjnych firm w Olivii, który dotychczas budowały takie firmy jak Amazon, rozwijający tutaj swój projekt syntezatora mowy Alexa, czy Nethansa rozwijająca modele i algorytmy optymalizacji dla systemów zarządzania kanałami sprzedaży w branży e-commerce, zostanie wzmocniony przez jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie - podkreśla.