To inwestycja PRS (najem instytucjonalny). - Najem instytucjonalny, bardzo popularny na Zachodzie, w Polsce dopiero się rozpowszechnia. Mieszkania szybko znajdują klientów – mówi cytowany w komunikacie Peter Noack, dyrektor generalny Zeitgeist Asset Management, dewelopera i firmy zajmującej się zarządzaniem aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. – Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt inwestycji w czeskiej Pradze. Kilka budynków Warszawie i Krakowie jest remontowanych. Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast, ważny ośrodek biznesowy. Uznaliśmy, że będzie to idealne miejsce na naszą pierwszą samodzielną inwestycję deweloperską w Polsce – tłumaczy.

Mieszkania na osiedlu Górskiego są przeznaczone na wynajem długoterminowy. W cztero- i pięciopiętrowych budynkach powstały 204 lokale o powierzchni od 35 do 68 mkw. – dwu i trzypokojowe. Mieszkania są wyposażone w sprzęt AGD, w łazienkach są wanny lub prysznice. Do każdego lokalu jest przypisana komórka lokatorska. Na osiedlu jest 246 miejsc parkingowych (przed blokami i w garażu podziemnym). W hali podziemnej powstaną stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Usługa najmu będzie świadczona bezpośrednio przez właściciela budynku, który jest też operatorem. Umowy będą zawierane z firmami, które są zainteresowane pulami mieszkań oraz z najemcami indywidualnymi.

Osiedle w Gdańsku dla Zeitgeist AM wybudowała spółka deweloperska BMC.

- Współpraca z funduszem mieszkań na wynajem to dla nas ciekawe doświadczenie. Do tej pory oferowaliśmy mieszkania w standardzie deweloperskim, a inwestycja „Górskiego" została wybudowana pod klucz – mówi Martyna Musiał wiceprezes zarządu BMC. - Rozmowy z funduszem zaczęliśmy 2017 roku, kiedy prym wiodła sprzedaż dla klientów indywidualnych. Niewielu deweloperów rozważało sprzedaż mieszkań funduszom. Planujemy kolejne projekty z Zeitgesit – zapowiada.

Zeitgeist przygotowuje dwie kolejne inwestycje w rewitalizowanych historycznych kamienicach w Warszawie. To „Wrzesińska" na Pradze i „Św. Barbary" w ścisłym centrum miasta.