W tej części stolicy Matexi wybuduje 120 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Na parterze ośmiopiętrowego budynku będą lokale usługowe. Powstanie także podziemny parking. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Pastewka i Strój Architekci.

Spółka Matexi rozważa dwie koncepcje. Inwestycja powstanie albo w formule PRS (ang. Private Ranted Sector), czyli najmu instytucjonalnego, albo będzie przeznaczona do indywidualnej sprzedaży lokali. Jeśli wybór padnie na PRS, będzie to już trzecia taka inwestycja spółki Matexi w Warszawie.

- Obok realizacji nowych projektów, poszerzenia banku ziemi i utrzymania tempa wzrostu sprzedaży mieszkań, to właśnie rozszerzenie oferty mieszkań na wynajem instytucjonalny o kolejne projekty PRS stanowi jeden z głównych celów spółki na 2022 rok – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Rytel-Navarro ze spółki Matexi. - Mieszkania PRS stanowią alternatywę dla osób, które nie chcą lub nie mogą sfinansować zakupu mieszkania na własność. Większa liczba mieszkań w obiektach PRS to zwiększenie dostępności mieszkań w Polsce. Tym bardziej istotna, że wybuch wojny w Ukrainie spowodował u nas znaczący wzrost popytu na najem mieszkań, w efekcie czego dostępność lokali na wynajem spadła - podkreśla.

Matexi to deweloper o belgijskim rodowodzie. Na polskim rynku spółka działa od początku 2010 roku.