Panattoni, deweloper działający na rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po zrealizowaniu inwestycji w Bydgoszczy i Toruniu, rozpoczyna budowę magazynów w okolicach Grudziądza. 10 km od centrum miasta, w gminie Dragacz, na 11 ha gruntu planuje budowę kompleksu magazynowego o powierzchni niemal 70 tys. mkw. W tym parku magazynowym powstaną cztery budynki. Pierwszym najemcą kompleksu została firma z branży usług logistycznych w Polsce, która zajmie ok. 9 tys. mkw. powierzchni.

Budując Panattoni Park Grudziądz, deweloper zbliży się do 0,5 mln mkw. powierzchni dostarczonej w województwie kujawsko-pomorskim. - Grudziądz to doskonała lokalizacja w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu – mówi Michał Samborski z Panattoni. - Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam. Przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy najważniejszych arteriach.

W 2019 roku deweloper ukończył budowę fabryki w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki m.in. dla firm z sektora obronnego, lotniczego, medycznego, motoryzacyjnego i telekomunikacyjnego. Zakład powstał w formule BTS (built-to-suit), czyli na konkretne zamówienie.