Wieloetapową inwestycję spółka Unidevelopment zrealizowała w ramach umowy joint venture z firmą CPD. Na czterech sąsiadujących ze sobą osiedlach powstało ponad 1,5 tys. mieszkań i 50 lokali usługowych. Ich budowa, jak tłumaczą przedstawiciele dewelopera, była „częścią planu przywrócenia mieszkańcom zaniedbanych części Ursusa w okolicach ratusza".

– Niemal siedem lat temu, wraz z budową Ursa Smart City, jako jeden z pierwszych deweloperów rozpoczęliśmy proces transformacji tej części dzielnicy – mówi cytowana w komunikacie Barbara Kunicka, dyrektor sprzedaży w Unidevelopment.

Inwestycja powstała zgodnie z ideą smart city, bazującą na założeniach zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej.

W czerwcu deweloper zacznie przekazywać mieszkania w oddanym właśnie do użytkowania etapie Ursa Sky. W tej najnowszej części osiedla nabywców znalazło ponad 90 proc. lokali.

- Zgodnie z planem tereny, na których znajduje się m.in. osiedle Ursa, łączą w sobie wiele funkcji – mówią przedstawiciele dewelopera. - Dzięki powstałym tu w kilku ostatnich latach inwestycjom mieszkaniowym, inicjatywie władz i nowym obiektom użytku publicznego jak szkoły, przedszkola, punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne, ale także przychodnie, centra medyczne i apteki, okolica zmieniła się w przyjazną część miasta.

Ursa Sky, czyli najnowsza część inwestycji, składa się z dwóch budynków, w których są 384 mieszkania o powierzchni od 36 do 96 mkw.