Nabór potrwa do 13 maja. Osiedle przy Parkowej to sześć czterokondygnacyjnych budynków z 96 mieszkaniami. W ofercie znajdą się zarówno 30-metrowe kawalerki, mieszkania dwu- i trzypokojowe oraz ponad 70-metrowe lokale z czterema pokojami. Mieszkania będą wykończone w standardzie podstawowym (pomalowane ściany, panele podłogowe, wewnętrzne drzwi, biały montaż, glazura i terakota w łazienkach i kuchniach). Najemcy muszą zadbać o meble i wyposażenie kuchni. Prace budowlane mają się zakończyć we wrześniu 2022 roku.

Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Współpracują przy niej spółka PFR Nieruchomości i zamojski samorząd. Zamość był jednym z pierwszych samorządów, które przystąpiły do programu Mieszkanie +. - Angażujemy się we wszelkie inicjatywy, które mają na celu poprawianie sytuacji mieszkaniowej. Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na własne M wśród naszych mieszkańców jest duże – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. - Pokazała to ankieta, którą przeprowadziliśmy jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Zainteresowanie mieszkaniami zadeklarowało wtedy ponad 500 osób. Jestem przekonany, że dziś, kiedy budowa zbliża się już do finału i uruchamiamy nabór, chętnych do zamieszkać na osiedlu przy ul. Parkowej będzie równie dużo.

- To kolejna inwestycja na Lubelszczyźnie, którą niebawem przekażemy najemcom. Pierwsze były mieszkania w Białej Podlaskiej, z których już od niemal czterech lat korzysta 186 rodzin. Jesienią ubiegłego roku udostępniliśmy nieruchomości w Świdniku, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wnioskujących - podkreśla Krystyna Wąchała - Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości. - Zamieszkać na osiedlu chciało niemal dziesięć razy więcej rodzin niż dostępnych mieszkań. Jestem przekonana, że również w Zamościu nasza oferta spotka się z pozytywnym odzewem mieszkańców. Najem, który proponujemy jest dobrą alternatywą dla osób, które dziś mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna dwa fundusze oferujące mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Fundusz Mieszkań na Wynajem i Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Ma ok. 7 tys. mieszkań (gotowych i w budowie) w ponad w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce, (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, Toruniu, Radomiu, Wałbrzychu, Świdniku). Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju.