- Z niecierpliwością czekaliśmy na zakończenie tej inwestycji. Niezwykle cieszy nas fakt, że  pierwsi najemcy już podpisują umowy i niebawem odbiorą klucze do mieszkań – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza.

Miasto to było jednym z pierwszych samorządów, który zdecydował się na inwestycję mieszkaniową wspólnie ze spółką PFR Nieruchomości, wskazując teren pod osiedle z plusem. Lokale są już gotowe.

- Mieszkania są wykończone pod klucz. Wystarczy wnieść swoje meble, sprzęt AGD, urządzić kuchnię i można mieszkać – podkreśla cytowana w komunikacie Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu spółki PFR Nieruchomości.

Nabór do mieszkań został przeprowadzony wspólnie z samorządem. Lokale są objęte dopłatami do czynszu z programu „Mieszkanie na start”. - Oznacza to, że czteroosobowa rodzina, która mieszka w lokalu o powierzchni ok. 60 mkw., może liczyć na wsparcie w wysokości 340 zł miesięcznie – tłumaczą przedstawiciele PFR Nieruchomości. -  Dopłaty są przyznawane na 15 lat. Najemca co roku podlega weryfikacji. Sprawdzamy, czy nadal może się ubiegać o dopłaty. Jedynym kryterium determinującym przyznawanie dopłat jest dochód gospodarstwa domowego. Wspomniana rodzina dostanie dofinansowanie, jeśli jej dochód nie przekroczy ok. 11 tys. zł miesięcznie.

Spółka PFR Nieruchomości odpowiada za dwa fundusze oferujące mieszkania w formule najmu instytucjonalnego - to Fundusz Mieszkań na Wynajem i Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Ma ok. 7 tys. mieszkań (gotowych i w budowie) w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Łódź, Toruń, Radom, Wałbrzych, Świdnik). Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju.