Kompleks Brama Portowa oferuje prawie 13 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowej w centrum Szczecina. To pierwszy projekt komercyjny w tym mieście, który przeszedł procedurę uzyskiwania certyfikacji LEED. Do największych najemców kompleksu należą: Vestas, PKO BP, ING Bank i Lux Med.

- Oddane do użytku pod koniec 2012 roku budynki na stałe wpisały się w krajobraz Szczecina, zapewniając miejsce pracy wielu mieszkańcom miasta – komentuje Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland. - Nadszedł jednak czas, aby odświeżyć nasz portfel poprzez sprzedaż dojrzałych aktywów.

- W ciągu ostatnich czterech lat udało nam się zbudować solidny portfel nieruchomości w całej Polsce, obejmujący zarówno silne miasta regionalne, jak i stolicę. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce i mamy już dwa nowe projekty – mówi Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE GmbH. - Ostatni zakup w Szczecinie potwierdza nasz apetyt i kryteria inwestycyjne. Brama Portowa jest w bardzo dobrym stanie technicznym i charakteryzuje się silną dywersyfikacją najemców będących liderami w swoich branżach.

- Cieszymy się, że pomimo pandemii i związanych z nią obostrzeń inwestorzy pozostają aktywni na polskim rynku nieruchomości biurowych i doceniają atrakcyjność inwestycyjną Szczecina, dynamicznie rosnącego, ale i stabilnego rynku biurowego w Polsce – mówi Krzysztof Cipiur, dyrektor w dziale rynków kapitałowych w firmie doradczej Knight Frank, która doradzała spółce Vastint.

Vastint Poland jest częścią międzynarodowej Grupy Vastint, działającej na europejskim rynku nieruchomości od 30 lat. Filary działalności to zarządzanie portfolio nieruchomości, inwestycje komercyjne i mieszkaniowe oraz ich sprzedaż.

FLE GmbH z siedzibą w Wiedniu jest częścią francuskiej grupy LFPI. Spółka zarządza zdywersyfikowanymi aktywami o wartości prawie 5 mld euro m.in. w sektorze private equity, nieruchomości, wierzytelności. Fundusze nieruchomości zarządzane przez grupę LFPI są właścicielami ponad 250 nieruchomości o szacunkowej wartości netto ok. 3 mld euro.