Na gruncie o powierzchni ok. 0,1 ha przy London Road Murapol wybuduje ok. 30 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2,1 tys. mkw. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta do 30 września 2018 r. po spełnieniu warunków - m. in. po uzyskaniu przez Grupę Murapol pozwolenia na budowę mieszkań.

 

- Doświadczenia zdobyte podczas przygotowywania pierwszego projektu mieszkaniowego w Edynburgu w połączeniu z atrakcyjnością inwestycyjną stolicy Szkocji zachęciły nas do dalszego przyglądania się temu rynkowi, czego efektem jest podpisana umowa - komentuje Michał Sapota, prezes zarządu spółki Murapol. - Doceniamy tamtejszy klimat inwestycyjny, na który składają się zarówno znacznie mniej skomplikowane niż w Polsce procedury administracyjne, jak również przychylność władz i organizacji branżowych. Od momentu zakontraktowania pierwszej działki w Edynburgu Scottish Property Federation promuje Murapol jako pierwszego międzynarodowego inwestora, który zdecydował się na realizację projektu deweloperskiego w Szkocji. Nasze zainteresowanie ich krajem jako terenem inwestycyjnym doceniają także tamtejsze władze, którym zależy na jak najszybszym uregulowaniu procedur administracyjnych związanych z naszą inwestycją.

Prezes Sapota podkreśla, że zagraniczne inwestycje stanowią uzupełnienie działalności jego spółki. - W żaden sposób nie wpłyną na dalszy wzrost aktywności deweloperskiej w Polsce - zapewnia. - London Road to jedna z głównych ulic stolicy Szkocji, a kupowana nieruchomość jest położona dziesięć minut drogi od budynku Parlamentu Szkocji oraz 20 minut od Princes Street, głównej ulicy Edynburga. Ze względu na bliskość do centrum miasta oraz bogatą infrastrukturę okolica ta uznawana jest za atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w dużym zainteresowaniu tą lokalizacją wśród tamtejszych deweloperów. Potencjał inwestycyjny tej części miasta zwiększy także planowana w ciągu najbliższych pięciu lat jej gruntowna przebudowa.

Zakup działki przy London Road to druga transakcja Grupy Murapol w Edynburgu i trzecia poza granicami kraju. W styczniu tego roku firma kupiła grunt przy Ferry Road w Edynburgu, gdzie przygotowuje inwestycję obejmującą ok. 20 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 2 tys. mkw.

W czerwcu ubiegłego roku Murapol nabył nieruchomość w Berlinie, na której już w tym kwartale planuje rozpocząć budowę dziewięciu budynków, w których powstanie 120 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 5,4 tys. mkw.