To kolejny etap stołecznego osiedla Soho by Yareal. W pięciokondygnacyjnym budynku Neon (nazwa nawiązuje do działającego w sąsiedztwie muzeum neonów) zamieszkają 34 rodziny. W budynku o nazwie Rubin – 21 rodzin.  Apartamentowce powstaną w sąsiedztwie niemal 300-metrowego parku linearnego, który stanowi oś wielofunkcyjnego obiektu. Część mieszkań na najwyższych piętrach będzie mieć nawet 3,5 m wysokości. Do penthouse’ów będą przynależeć tarasy o powierzchni od 50 do niemal 150 mkw.

Budynki zostaną pokryte ceglanymi płytkami nawiązującymi do postindustrialnej historii Soho. Na parterach apartamentowców deweloper, spółka Yareal, zaplanował lokale użytkowe na wynajem z ogródkami dla gości.

- Wewnątrz budynków podobnie jak przed nimi, powstaną miejsca do parkowania rowerów, ponieważ w Soho by Yareal preferowany będzie ruch pieszy i rowerowy, a ruch samochodowy zostanie niemal całkowicie wyeliminowany z terenu kompleksu – mówią przedstawiciele dewelopera. Osiedlowa zieleń zostanie skomponowana z ponad 17 tys. roślin, w tym ponad stu drzew. W parku linearnym zostaną urządzone tereny rekreacyjne z górkami i naturalnymi placami zabaw.

Osiedle powstaje na ponad 5 hektarach. To największa jak dotąd inwestycja mieszkaniowa spółki Yareal. W pierwszym etapie Soho oddano ponad 130 mieszkań. Docelowo powstanie dziesięć budynków (ok. 900 mieszkań).  Wielofunkcyjny kompleks uzupełnią odnowione postindustrialne zabytki z usługami, handlem, gastronomią.

Soho by Yareal legitymuje się pionierskim na polskim rynku certyfikatem BREEAM Communities, potwierdzającym że inwestycja spełnia wysokie standardy jakości projektu urbanistycznego.