Aktualizacja: 24.03.2025 05:28 Publikacja: 09.11.2021 17:41
Foto: Materiały prasowe
W ok. 55-metrowych budynkach znajdzie się 256 mieszkań i apartamentów (od ok. 30 do 145 mkw.), będą też lokale usługowe i pomieszczenia wspólne (np. sala do rekreacji). Pomiędzy budynkami zaplanowano przestrzenie rekreacyjne, trasę spacerową, bieżnię i rolkostradę. W podziemnym parkingu będzie 264 miejsc postojowych, komórki lokatorskie i stacje ładowania samochodów elektrycznych.
– Pierwszą Dzielnicę będzie wyróżniać zielone zagospodarowanie terenu. Pomiędzy budynkami i wokół nich powstanie spokojna, zielona parkowa przestrzeń rekreacyjna wypełniona wielogatunkowymi roślinami oraz elementami małej architektury – mówi cytowana w komunikacie Aleksandra Posmyk z TDJ Estate.
Średnie ofertowe ceny mieszkań używanych w lutym były dość stabilne. Ale można wynegocjować spore rabaty.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Ważne dla rozwoju miasta są inwestycje typu mix-use i taką inwestycją jest projekt „Gdańsk Południe” - mówi Paweł Orłowski, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Fundusz private equity Greenstone kupuje od firmy Torus resztę udziałów w gdańskim biurowcu Format, stając się jedynym właścicielem budynku.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Ministrowie i posłowie zajęci są okładaniem się pałkami, prezydencka kampania wyborcza to festiwal setki razy słyszanych obietnic, a polityka mieszkaniowa, jak nie miała wyznaczonego kierunku, tak nie ma. Kto ponosi koszty tego chaosu?
Za mieszkania – i nowe, i używane – płacimy coraz więcej. Np. w warszawskim Śródmieściu - prawie 41,3 tys. zł za metr. Ceny transakcyjne lokali rosły w ubiegłym roku nawet dwucyfrowo. Podwyżki nie ominęły mniejszych miast.
Średnie ofertowe ceny mieszkań używanych w lutym były dość stabilne. Ale można wynegocjować spore rabaty.
Prawie 420 tysięcy złotych (do 100 tysięcy euro) można otrzymać za kupienie i wyremontowanie domu we Włoszech. Oferta dotyczy nieruchomości w jednej z 33 wyludniających się miejscowości w autonomicznej prowincji Trydent na północy kraju.
Przepisy tzw. specustawy mieszkaniowej przewidują podanie do publicznej wiadomości numerów ksiąg wieczystych zarówno nieruchomości, na których prowadzona będzie inwestycja, jak i innych nieruchomości, wobec których inwestycja ta może wywołać skutki. To może naruszać RODO.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas