Posiadłości La Casa Pacifica nazywana był "Zachodnim Białym Domem", ponieważ jej właściciel, 37 prezydent USA - Richard Nixon chętnie zapraszał do niej polityków. Bywał w niej m.in. Leonid Breżniew w 1973 roku.

Przepiękna posiadłość znajduje się nad samą plaża Oceanu Spokojnego w miejscowości San Clemente w Kalifornii. Jej najsławniejszym właścicielem i rezydentem był prezydent Richard Nixon z rodziną, który kupił ja zaledwie pół roku po objęciu urzędu w 1969 roku.

Nixon wprowadził się na stałe do La Casa Pacifica po tym, jak w 1974 r. zrezygnował z urzędu prezydenta w wyniku afery Watergate. Napisał tam swoje wspomnienia.

Rezydencję sprzedał w 1980 r. i wraz z żoną Pat wyprowadził się do Park Ridge w New Jersey.

Na terenie posiadłości La Casa Pacifica stoi ogromny dom o powierzchni 1400 metrów kwadratowych, który zaprojektowano w hiszpańskim stylu kolonialnym. Zdobią go białe stiuki i dach z czerwonej dachówki. Pokoje rozmieszczono wokół dziedzińca z fontanną. Z jadalni widać rozległe angielskie ogrody. W ogrodzie jest m.in. basen, kort tenisowy, altana, oranżeria, a także garaże, pomieszczenia gospodarcze oraz cztery oddzielne kwatery dla służby. Cała powierzchnia posiadłości to ponad 22 tys. metrów kwadratowych w tym 137 metrów plaży.

Trzy lata temu posiadłość wyceniono na 75 mln dolarów, ale wtedy nie znalazł się nikt, kto chciałby ją kupić.

Dom wybudowano w 1926 roku dla finansisty Hamiltona Cottona. Obecnym właścicielem posiadłości jest założyciel i prezes firmy farmaceutycznej Allergan Pharmaceuticals, Gavin S. Herbert.