[i][b]Jaki podatek należy zapłacić od sprzedaży drugiej działki budowlanej w tym samym roku kalendarzowym lub w roku następnym?[/b][/i] [i]- M.L.[/i]

Obowiązki podatkowe przy sprzedaży nieruchomości zależą od tego, czy sprzedaż następuje w wyniku wykonywania działalności gospodarczej czy też nie. W grę mogą wchodzić dwa rodzaje podatku: dochodowy od przychodów ze sprzedaży - jeśli od nabycia nieruchomości nie minęło jeszcze 5 lat - oraz podatek VAT.

Zasady opodatkowania podatkiem dochodowym zależą od daty nabycia nieruchomości. Informacje na ten temat publikujemy w poradniku [link=http://www.rp.pl/temat/8,275559.html]"PIT przy sprzedaży nieruchomości"[/link] oraz w serwisach [link=http://www.rp.pl/temat/8,356933.html]Prawo dla Ciebie » Podatek dochodowy » Nieruchomości[/link] i [link=http://www.rp.pl/temat/8,56063.html]Dobra Firma » Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości[/link].

Opodatkowanie sprzedaży działek podatkiem VAT omawiamy w dziale [link=http://www.rp.pl/temat/8,56133.html]Dobra Firma » VAT od sprzedaży nieruchomości[/link], a w szczególności na stronie [link=http://www.rp.pl/temat/8,73214_VAT_od_sprzedazy_dzialek.html]VAT od sprzedaży działek[/link].