Trzy biurowce wchodzące w skład kompleksu Business Garden przy ul. Legnickiej zostały oddane do użytku w 2016 roku w ramach pierwszego etapu inwestycji. Powierzchnia całkowita nieruchomości wynosi 38,5 tys. mkw. Powierzchnia najmu biur to 37,4 tys. mkw. Obiekt ma prestiżowy certyfikat LEED Platinum.

Kompleks jest położony w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji PKP Mikołajów. Nieruchomość ma komplet najemców. Są wśród nich m.in. Becton Dickinson, Capgemini, Dolby Laboratories, Ceneo.

Cytowany w komunikacie Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland mówi, że "transakcja dowodzi atrakcyjności polskich miast regionalnych, które oferują aktywa o doskonałym potencjale w kontekście wzrostu wartości, dochodu, czy ekspozycji na polskim rynku nieruchomości". - To także rynkowe potwierdzenie wysokiej jakości projektu Business Garden - podkreśla.

Michael Cosiquien, szef the ISOC Group, dodaje, że zakup Business Garden Wrocław potwierdza pełną koncentrację funduszu na ekspansji nie tylko na rynku rodzimym, ale też w Europie. - Jesteśmy pod wrażeniem klimatu inwestycyjnego i potencjału polskiej gospodarki, której ważnym elementem są utalentowane, produktywna kadra - podkreśla. - Z dumą nabywamy część kolejnego obiektu zaprojektowanego i wybudowanego według najlepszych światowych standardów.

A Piotr Zamkotowicz, partner w firmie Augusta Cracovia, reprezentującej ISOC w Polsce komentuje, że w kryteriach inwestycyjnych firma brała pod uwagę nie tylko jakość biurowców w sensie technologicznym, ale również ich skalę i lokalizację, która gwarantuje rozwój dla najemców.

Business Garden to kompleks biurowy, który docelowo będzie się składać z dziewięciu budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni ponad 110 tys. mkw. Elementem wyróżniającym inwestycję jest duży otwarty ogród dostępny dla pracowników i mieszkańców miasta.

- W stworzonych na jego terenie strefach relaksu najemcy mogą odpoczywać i uprawiać sport na świeżym powietrzu. Kompleks oferuje także infrastrukturę dla rowerzystów oraz szereg udogodnień dla najemców - mówią przedstawiciele Vastint Poland. - Oprócz pawilonu restauracyjnego zlokalizowanego w centralnej części ogrodu, wraz z otwarciem drugiego etapu w kompleksie pojawią się dodatkowe punkty usługowe, m.in. nowa kantyna, kawiarnia, klub fitness, placówka medyczna i przedszkole.

Do końca tego roku Vastint Poland planuje oddać do użytku kolejne sześć budynków biurowych o powierzchni najmu 76 tys. mkw.

Grupa ISOC to filipiński inwestor z sektora infrastruktury przemysłowej i nieruchomości. Jej założycielem jest Michael Cosiquien, w przeszłości współtwórca i szef wiodącej firmy budowlanej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Manili. Wcześniejsze inwestycje ISOC w Polsce to m.in. zakup biurowców Silesia Business Park budynki C i D w Katowicach, oraz budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku.