Nowe osiedla w Gdańsku

Przedwstępną umowę kupna gruntu o powierzchni ok. 20 tys. mkw. w dzielnicy Piecki-Migowo podpisała grupa Robyg.

Aktualizacja: 09.11.2014 10:37 Publikacja: 09.11.2014 10:29

Nowe osiedla w Gdańsku

Foto: ROL

Działka znajduje się na gdańskiej Morenie. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi ponad 13 mln zł. Na tym terenie deweloper może wybudować ponad 500 mieszkań. Będzie to czwarta inwestycja – po Słonecznej Morenie, Lawendowych Wzgórzach oraz Albatross Towers – grupy Robyg w Gdańsku.

- Umocnienie pozycji na gdańskim rynku nieruchomości mieszkaniowych to jeden z głównych elementów naszej strategii. Spółka ma 20-procentowy udział w gdańskim rynku mieszkaniowym i jej celem jest utrzymanie tego poziomu w najbliższych latach - podkreśla Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej spółki Robyg.

Dodaje, że podobnie jak w Warszawie, także w Gdańsku spółka planuje powiększać bank ziemi. - Naszym celem jest sprzedaż nawet ponad 2500 lokali rocznie w nadchodzących latach - mówi Oscar Kazanelson.

Nowa inwestycja ma wykorzystywać innowacyjne rozwiązania technologiczne ("inteligentny dom"). - Urządzenia pozwolą w łatwy sposób zdalnie sterować np. ogrzewaniem czy oświetleniem. Wygodę zagwarantuje również możliwość sterowania bramą garażową z mieszkania - opowiadają przedstawiciele dewelopera.

W 2013 roku grupa Robyg przyjęła plan inwestycyjny na lata 2014 – 2016 zakładający przeznaczenie do 150 mln zł na zakup terenów pod inwestycje w Warszawie.

- W czerwcu spółka podpisała umowę nabycia działki o powierzchni niemal 5,5 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Żoliborz, która umożliwi wybudowanie około 160 lokali w tej dzielnicy. Natomiast w sierpniu grupa Robyg nabyła nieruchomość o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów, która pozwoli spółce na wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej - przypomina deweloper.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu