Studio Mokotów powstanie w rejonie ul. Woronicza i Domaniewskiej, w pobliżu siedziby Telewizji Polskiej. Dom Development zaplanował cztery 8-piętrowe budynki, w których znajdą się mieszkania i apartamenty. Będą też hole, garaż podziemny, zielony dziedziniec z alejkami i małą architekturą oraz lokale usługowe na parterze.

- Cechą szczególną nowej inwestycji, będzie kolorowy mural, specjalnie zaprojektowany dla nas przez hiszpańskiego artystę Kenora - mówią przedstawiciele dewelopera. Studio Mokotów zostało zaprojektowane przez pracownię projektową FS&P Arcus, a głównym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo. Termin oddania osiedla do użytku to czwarty kwartał 2016 roku.

W inwestycji znajdzie się 319 mieszkań i apartamentów oraz dziesięć lokali usługowych, zlokalizowanych od strony ul. Garażowej i Magazynowej. - W ofercie są zarówno jednopokojowe studia o powierzchni od 32 mkw., jak i dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe lokale o powierzchni do 145 mkw. - podają przedstawiciele Dom Development. Do lokali na parterach przynależą ogródki. Ceny mieszkań wahają się od 7,2 do 12 tys. zł za mkw.

W garażach podziemnych zaprojektowano miejsca parkingowe w cenie 32 tys. zł oraz miejsca parkingowe ze schowkiem w cenie 37 tys. zł. Deweloper oferuje także 88 komórek lokatorskich w cenie 12 tys. zł. - Przyszłym mieszkańcom proponujemy cztery warianty wykończenia „Dom", „Dom Plus" „Komfort" oraz „Komfort Plus" - mówi deweloper. - Niedaleko osiedla znajdują się puby, restauracje i kawiarnie, kluby fitness, Galeria Mokotów oraz liczne parki, tereny zielone i ścieżki rowerowe.

- Mokotów jest szczególną dla nas dzielnicą. Ma swój odrębny, ukształtowany przez lata charakter. Przyciąga ludzi dynamicznych, otwartych i chcących być blisko najważniejszych wydarzeń - mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. - Planując naszą nową mokotowską inwestycję – Studio Mokotów, staraliśmy się zachować, a nawet podkreślić te cechy. Wykorzystując projekt znanego hiszpańskiego artysty chcieliśmy nadać temu miejscu niepowtarzalny charakter.