Znana aktorka mieszkał w sumie ponad 40 domach i apartamentach, ale większość z nich była tylko wynajmowana, albo należała do jej mężów lub przyjaciół. W końcu w 1962 roku zdecydowała się na kupno własnego domu w Brentwood w Kalifornii.

Piękna posiadłość znajduje się przy 5th Helena Drive. Aktorka kupiła ją za 90 tys. dolarów. W ostatnim wywiadzie dla magazynu „Life” aktorka mówiła, że uwielbia swój nowy dom, ale nie chce by był on pokazywany w mediach. – Nie chcę by wszyscy widzieli dokładnie jak żyję, jak wygląda moja sofa czy mój kominek – mówiła w wywiadzie. Jedyne zdjęcia, jakie pozwoliła sobie zrobić to te w ogrodzie, koło baseny, w którym ponoć nigdy nie pływała.

Rezydencja powstała w 1929 roku w stylu hiszpańskiej hacjendy. Jej powierzchnia to około 250 metrów kwadratowych. Teraz ma cztery sypialnie – jedną dobudowano już po śmierci aktorki Marilyn Monroe, trzy łazienki, duży salon z kominkiem, jadalni e z biblioteką, osobny domek dla gości oraz piękny basen otoczony zadbanym ogrodem. W okolicy mieszkają tacy znani aktorzy i aktorki, jak James Belushi, Ewan McGregor i Naomi Watts.

Marilyn Monroe mieszkała w tym domu tylko przez pół roku. Nawet nie udało jej się go do końca wyremontować, kiedy 5 sierpnia 1962 roku znaleziono ją martwą w sypialni.

Po jej śmierci dom wielokrotnie zmieniał właścicieli i przechodził liczne remonty. Podczas jednego z nich ówcześni właściciele, aktorska para Michael Irving i Veronica Hamel, odkryli w ścianach skomplikowany sprzęt do podsłuchiwania. Dom nadal wygląda tak jak w roku, kiedy kupiła go Marilyn Monroe. Ma grube, bielone ściany, wysokie sufity zdobione belkami stropowymi, terakotowe podłogi, zdobne kominki, neogotyckie drzwi wejściowe oraz szeroko otwierane na zewnątrz okna w stylu hiszpańskim.

Ostatni raz dom wystawiono na sprzedaż w 2012 roku za 5,1 mln dolarów. Dwa lata wcześniej zmienił właściciela za 3,85 mln dolarów. Obecny właściciel chce 6,9 mln dolarów, czyli około 26,5 mln złotych.