Polska spółka deweloperskiej grupy YIT weszła do trzeciego polskiego miasta kupując dwie działki pod budowę ponad 700 mieszkań. W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. bank ziemi powiększył się o dwie parcele w Warszawie pod 600 mieszkań i trzy w Gdańsku pod 500 lokali.

– Zakup nowych gruntów, również w Krakowie, to efekt strategicznych decyzji YIT podjętych z dużym wyprzedzeniem. Niezmiennie poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji koncentrując uwagę na największych miastach Polski. Po ustabilizowaniu pozycji w Warszawie oraz Gdańsku przyszedł czas na stolicę Małopolski, która dzięki swojemu potencjałowi oraz wspaniałej historii idealnie wpisuje się w naszą wizję rozwoju – skomentował Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce. Spółka kontynuuje budowy w Gdańsku (Żurawie w Gdańsku, 243 mieszkania) oraz Warszawie (Parkur Residence, 162 lokale i Aroma Park, 170 mieszkań i loftów w rewitalizowanych pofabrycznych budynkach).

YIT do deweloper notowany na giełdzie w Helsinkach. Buduje w Finlandii, Szwecji, Polsce, Czechach , Słowacji, Litwie, Łotwie i Estonii. W ciągu trzech kwartałów firma sprzedała blisko 2 tys. mieszkań, z czego 1,1 tys. nabywcom instytucjonalnym.