Notowany na Catalyst deweloper nieruchomości komercyjnych HB Reavis zrealizuje inwestycję we współpracy z Grupą Polsat Plus, właścicielem Portu Praskiego w Warszawie. Na tym etapie strony nie podają konkretów, ponieważ trwają wewnętrzne prace projektowe oraz dialog z urzędami i instytucjami miejskimi. Generalnie będzie to projekt łączący funkcje biurowe, biznesowe z publicznymi terenami zielonymi, handlem i usługami – łącznie do zagospodarowania są 4 ha (cały Port Praski to 38 ha).

HB Reavis w Polsce zbudował m.in. kompleksy biurowe Varso Place (z Varso Tower – najwyższym budynkiem w UE wliczając iglicę) i Forest.

- Cieszę się, że możemy dalej rozwijać się w Warszawie w tak wyjątkowej lokalizacji, jaką jest Port Praski. Przystępujemy do wypracowania projektu wnoszącego wysoką jakość urbanistyczną, architektoniczną, biznesową i społeczną. Jestem pewny, że wspólnie z naszym partnerem wykreujemy wielofunkcyjną, klimatyczną, pełną zieleni, a zarazem ogólnodostępną przestrzeń dla różnych użytkowników – pracowników biur, gości i lokalnej społeczności. Biorąc pod uwagę rozwiązania komunikacyjne, uważamy, że to jedna z najlepszych działek w Warszawie, której zagospodarowanie przyczyni się do zrównoważonego rozwoju całej dzielnicy” – powiedział Sebastian Proć, prezes HB Reavis Poland.

- To fantastyczna wiadomość, że w części przeznaczonej pod zabudowę komercyjną to właśnie HB Reavis jest naszym partnerem. Spółka ma ogromne doświadczenie i kompetencje w z zakresie projektowania, budowania i zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, które służą lokalnym społecznościom i wspierają biznes. To świetna prognoza dla powodzenia naszego projektu – powiedział Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii w Grupie Polsat Plus.