Ona porzuca rolę kury domowej i zostaje dyrektorem firmy. Podejmuje ryzykowne decyzje biznesowe i podrywa swojego pracownika. On zamienia fotel prezesa na kanapę w salonie, na której odpoczywa po odwiezieniu dzieci do szkoły, zrobieniu zakupów, a przed prasowaniem.
Tak wyglądają losy bohaterów francuskiej komedii „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”. To historia małżeństwa, które chcąc zażegnać kryzys w związku, zamienia się rolami.
[srodtytul]Mężczyzna pożądany[/srodtytul]
To, co w filmie było eksperymentem, na dużą skalę zaczyna dziać się naprawdę. Dowodzą tego badania przeprowadzone przez amerykański portal randkowy Match.com. Ponad 5 tys. mieszkańców USA odpowiedziało na 100 pytań dotyczących relacji intymnych i tego, czego od nich oczekują. Wśród respondentów były kobiety i mężczyźni, starzy i młodzi, osoby heteroseksualne i homoseksualne. Wszyscy byli singlami.
– Uzyskane wyniki obalają płciowe stereotypy – komentuje dr Helen Fisher, badaczka miłości z Rutgers University, doradca naukowy Match.com. Coraz częściej to mężczyźni mówią o potrzebie stałego związku i posiadaniu dzieci. Kobiety natomiast cenią sobie niezależność, tzw. osobistą przestrzeń.