Naukowcy z Uniwersytetu w Pekinie oraz Instytutu Archeologii i Reliktów Kultury Prowincji Henan badają bardzo rozległe stanowisko o powierzchni 100 hektarów. W jego północno-zachodniej części odkopali zaokrąglone fosy pochodzące z czasów tzw. kultury Longshan, która rozwijała się w okresie 2500 — 1850 p. n. e. Rowy wraz z wałami (usypano je z ziemi wydobywanej podczas drążenia rowów) od strony wschodu, południa i zachodu, wraz z rzeką Ying od północy — tworzyły potężny system obronny.
Wewnątrz tej chronionej przestrzeni, przetrwały fundamenty budowli służących jako świątynie oraz ołtarzy poświęconych między innymi przodkom.
Pod fundamentami budowli archeolodzy znaleźli szkielety 10 osób zabitych jako tzw. ofiary zakładzinowe. Ofiarom tym odcięto głowy. Oprócz ludzi poświęcono również zwierzęta o czym świadczą ich kości pod fundamentami każdej budowli — w niektórych przypadkach przemieszane z ludzkimi.
Prof. Fang Yanming z Instytutu Archeologii i Reliktów Kultury Prowincji Henan uważa, że fortyfikacje wskazują na skomplikowane stosunki społeczne w tym regionie ponad 4000 lat temu. jego zdaniem, kompleks rytualny był obcą strukturą na tym terenie, dlatego uczyniono z niego twierdzę, coś w rodzaju kolonii nad rzeką Ying.
Wśród przedmiotów wydobytych przez archeologów wyróżniają się „ekstrawaganckie” przedmioty ceramiczne: kubki z uchem, głowy ludzkie prawdopodobnie wyobrażające przodków, figurki ptaków z długimi ogonami i zwykłych ptaków ozdobionych różnymi motywami geometrycznymi, między innymi spiralami. Na szczególną uwagę zasługują kości z pięknego zielonkawego jadeitu rzucane jako wróżba oraz komplet naczyń do podawania wina z białej, czarnej i szarej ceramiki. Jest to wspaniały dowód na to, że o formę, elegancję i estetykę dbano w Chinach już przed cztery tysiące lat temu.