Reklama

Narodziny pandy wielkiej. Pierwsze w Korei Południowej

W zoo w Korei Południowej na świat przyszła panda wielka. To pierwsze narodziny w kraju i rzadkie wydarzenie dla zagrożonego gatunku

Aktualizacja: 22.07.2020 14:11 Publikacja: 22.07.2020 13:33

Narodziny pandy wielkiej. Pierwsze w Korei Południowej

Foto: AFP

Mała panda to dziecko siedmioletniej Ai Bao i ośmioletniego Le Bao. Park Everland w Korei Południowej w marcu ogłosił, że jedna z pan jest w ciąży.

Przedstawiciele parku poinformowali, że do porodu doszło w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego. Na świat przyszła mierząca 16,5 cm i ważąca 197 gramów panda. Dziecko i matka są w dobrym stanie.

Zwiedzający zoo będą mogli zobaczyć nowego podopiecznego ogrodu najwcześniej za 5-6 miesięcy. Do tego czasu matka z młodym będzie przebywać w specjalnie stworzonej zagrodzie. 

Pandy wielkiej są jednym z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. Samice pand są zdolne do poczęcia tylko raz w roku przez jeden do trzech dni w okresie od marca do kwietnia, co utrudnia rozmnażanie - informuje ogród zoologiczny.

Reklama
Reklama

Para z ogrodu w Korei Południowej trafiła do zoo z Chin w 2016 roku. Zgodnie z ustaleniami międzypaństwowymi, będą przebywały tam przez 15 lat. To element trwającego od lat 50. programu wysyłania za granicę pand.

Nauka
Przełomowe badania DNA zaprzeczają popularnej teorii. Chodzi o ewolucję Homo sapiens
Materiał Promocyjny
Kameralna. Niska zabudowa, wysoki standard myślenia o przestrzeni
Nauka
Po co robotnice zabijają własne poczwarki? Niezwykłe zachowanie mrówek
Nauka
Ostatnia superpełnia w tym roku już niedługo. Kiedy obserwować Zimny Księżyc?
Materiał Partnera
Radio na laser i opary rubidu. Kwantowy wynalazek fizyków z UW
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Nauka
Co łączy golden retrievera i człowieka? Zaskakujące wyniki najnowszych badań
Materiał Promocyjny
Nadciąga wielka zmiana dla branży tekstylnej. Dla rynku to też szansa
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama