Reklama

USA: Pierwsze zakażenia wirusem Zika po ukąszeniu komarów

W USA odnotowano pierwsze cztery przypadki zakażenia wirusem Zika od żyjących tam komarów. - Trzej mężczyźni i kobieta zostali ukąszeni w Miami przez komary i zakażeni wirusem - poinformował gubernator stanu Floryda Rick Scott. Wszystkie zakażone osoby są mieszkańcami Miami.

Aktualizacja: 30.07.2016 06:14 Publikacja: 30.07.2016 06:12

USA: Pierwsze zakażenia wirusem Zika po ukąszeniu komarów

Foto: AFP


Do tej pory przypadki zakażenia wirusem Zika w USA wynikały z zagranicznych podróży, głównie do Ameryki Południowej, lub zakażenia drogą płciową.

Wirus Zika, który wykryto w 1947 roku w Ugandzie, wywołuje m.in. mikrocefalię u noworodków, a płód przejmuje wirusa od matki. Dlatego szczególnie groźny jest dla kobiet w ciąży i starających się o dziecko.

Jego obecność potwierdzono dotąd w 60 krajach; szczególnie ucierpiały kraje Ameryki Południowej i Środkowej. Od 2015 roku wirusem Zika zostało zakażonych w Brazylii 1,5 mln osób.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nauka
Jak bardzo prawdopodobna jest śmierć na skutek uderzenia asteroidy w Ziemię? Nowe badanie
Nauka
Co tak naprawdę wydarzyło się niemal 13 tys. lat temu? Naukowcy zbadali kontrowersyjną teorię
Nauka
Dlaczego homo sapiens przetrwał, a neandertalczycy nie? Wyniki nowych badań
Nauka
Nowa metoda walki z kłusownictwem. Nosorożcom wstrzyknięto radioaktywne izotopy
Patronat Rzeczpospolitej
Future Frombork Festival. Kosmiczne wizje naukowców i artystów
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama