Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 04.10.2017 09:49 Publikacja: 04.10.2017 09:39
Foto: Vielizar Siemonowski, Field Museum
Jedna z nich dotarła do mammolog Tyrone Lavery. Po latach poszukiwań Lavery, wraz z Johnem Vendiem i Hikuna Judge, w końcu go znaleźli.
Nowy gatunek, Uromys vika, to pierwszy szczur odkryty w ciągu ostatnich 80 lat. Trudność w poszukiwaniu szczura polegała na sposobie życia stworzenia. - Jeśli szukasz czegoś, co żyje na ziemi, to patrzysz tylko w dwóch wymiarach, w lewo w prawo i w przód oraz w tył. Jeśli szukasz czegoś, co może zamieszkać na wysokich drzewach, to jest zupełnie nowy wymiar, który trzeba obserwować - wyjaśnia Lavery.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Amerykańscy badacze przeprowadzili analizy mikrobów z pokładów wiecznej zmarzliny na Alasce. Na potrzeby projekt...
Sztuczna inteligencja wkracza do medycyny – wspomaga lekarzy w diagnostyce, planowaniu leczenia, leczeniu, a tak...
Znamy laureatów Nagrody Nobla z chemii za 2025 rok. Po godzinie 11.45 Królewska Szwedzka Akademia Nauk ogłosiła,...
Tegoroczna Nagroda Nobla z fizyki została przyznana trzem fizykom kwantowym, badającym efekt tunelowania w fizyc...
Poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla z fizyki za 2025 rok. Po godzinie 11.45 Królewska Szwedzka Akademia Nauk ogło...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas