Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 17.04.2019 14:57 Publikacja: 17.04.2019 12:22
Foto: 123RF
Okazało się, że mężczyźni o bardziej „męskich” twarzach (wydatne łuki brwiowe, szeroka szczęka, wąskie usta) są nie tylko częściej uważani za niewiernych, ale i sami potwierdzają większą liczbę romansów i przypadków niewierności w związkach.
Według zespołu naukowców z University of Western Australia, wykształcenie w toku ewolucji umiejętności wykrywania już na pierwszy rzut oka potencjalnego rywala, który mógłby chcieć uwieść partnerkę, byłoby cenne. Mało tego, także dla heteroseksualnych kobiet dostrzeżenie skłonnego do flirtu mężczyzny, mogłoby być przydatne.
W organizmach delfinów, które żyją w Zatoce Meksykańskiej, znaleziono fentanyl – niezwykle silny opioid syntetyczny o działaniu podobnym do morfiny, ale silniejszym – wynika z opublikowanego w czasopiśmie naukowym "iScience" badania.
Biologom udało się szczegółowo udokumentować strategię polowania orek na rekina wielorybiego. Na zdjęciach i nagraniach została utrwalona taktyka stada wymierzona w „największą rybę na świecie”.
Podczas lotu nad Grenlandią i testów radaru UAVSAR naukowcom udało się uchwycić Camp Century – opuszczone „miasto pod lodem” stworzone przez armię USA w czasie Zimnej Wojny. – Dzięki nowym danym poszczególne struktury w tajemniczym mieście są widoczne w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano” – komentuje Chad Greene naukowiec z NASA specjalizujący się w badaniu kriosfery, czyli powłoki lodowej Ziemi.
Naukowcy regularnie badają jak picie kawy wpływa ona na nasze zdrowie. Tym razem przyjrzeli się dokładniej, jak oddziałuje ona na mikrobiom jelitowy człowieka.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Od dekad północny biegun magnetyczny Ziemi stale przesuwa się w kierunku Rosji. Ok. 30 lat temu proces ten przyspieszył. Zmiany były tak znaczące, że w 2019 r. ogłoszono nowy Światowy model magnetyczny (World Magnetic Model - WMM). Ponieważ biegun cały czas się przesuwa, wkrótce ma być wprowadzona kolejna aktualizacja – przypomina Newsweek.com. Przesuwanie się bieguna i zmiana WMM to coś znaczenie więcej niż naukowa ciekawostki. Wpływają one na pracę wszystkich systemów nawigacyjnych. Również tych, które każdy z nas ma w swoim smartfonie.
W 2019 roku oficjalnie zmieniłam swoje imię. W dowodzie i paszporcie. Wszędzie. To jest nowa jakość życia i większe wydarzenie niż zmiana nazwiska po ślubie – mówi Kala Nguyen, która od 32 lat mieszka w Polsce. Pracuje jako stewardesa.
W co inwestują pieniądze najzamożniejsi klienci? Eksperci z międzynarodowej grupy The Independents zrzeszającej analityków z wielu krajów, przeanalizował trendy dotyczące zmian w preferencjach konsumentów dóbr luksusowych.
W Wielkiej Brytanii powstanie pierwszy na świecie stadion wykonany w technologii drewnianej. Za projekt obiektu odpowiada słynna brytyjska pracownia Zaha Hadid Architects.
Dom mody Chanel ma nowego dyrektora artystycznego. Został nim 40-letni projektant, który do niedawna pracował dla innej znanej marki świata mody.
Umeå w Szwecji uchodzi za najbardziej przyjazne kobietom miasto świata. Jakie czynniki za tym przemawiają?
John Galliano odchodzi z domu mody Maison Margiela, z którym był związany przez wiele lat. Branża mody spekuluje o dalszym ciągu kariery kontrowersyjnego projektanta.
Polo bywa nazywane grą królów i milionerów. Nie w Argentynie. Choć na turniejach w tym kraju, jak na całym świecie, dominują śnIeżnobiałe spodnie, kapelusze i szampan, to Argentyńczycy traktują ten sport z taką samą miłością jak futbol. Polo to dla nich przede wszystkim element życia, tak jak miłość do konI, z którą sIę rodzą.
Mobilna aplikacja DailyArt została nagrodzona w konkursie App Store Awards, organizowanym przez firmę Apple. Za nietypowym projektem stoi warszawska historyczka sztuki. Z jej projektu co miesiąc korzysta ponad 800 tys. użytkowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas