Reklama
Rozwiń

Legalne portale pomogą ograniczyć piractwo

A przynajmniej chce w to wierzyć branża. Z całą pewnością start Netflixa ułatwi odpowiedź na pytanie, dlaczego tak naprawdę piratujemy w Polsce na potęgę.

Aktualizacja: 07.01.2016 20:53 Publikacja: 07.01.2016 20:00

Legalne portale pomogą ograniczyć piractwo

Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

Polscy internauci na pytanie, dlaczego korzystają z nielegalnych źródeł wideo, bardzo często odpowiadali, że chcą oglądać najnowsze odcinki ulubionych seriali bez opóźnień i tak, jak im wygodnie (a więc np. na laptopie, a nie telewizorze – po podpisaniu kilkuletniej umowy z operatorem). Takiej możliwości do tej pory w przypadku „House of Cards" i innych kultowych seriali Netflixa nie mieli. Teraz ta wymówka straci swoją moc.

– W wejściu Netflixa na polski rynek widzimy szansę na wspólne działania na rzecz ochrony własności intelektualnej. Obok oczekiwań konsumentów, specyficznych dla danego rynku, to właśnie troska o unikalność legalnego obiegu stanowi ważny czynnik sukcesu na rynku wideo online w Polsce. Potencjał Netflixa może być osłabiony, jeśli nie zadba on, by jego treści nie były dostępne w nielegalnych serwisach, niestety bardzo popularnych w Polsce – ostrzega Teresa Wierzbowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Sygnał, które w imieniu nadawców i operatorów walczy z piratami. Jak dodaje, z punktu widzenia konsumenta warto zapłacić tylko za treści unikalne, więc tylko takie oferty mają szansę powodzenia w modelu płatnym.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Media
Wolność słowa dla ludzi, nie dla sztucznej inteligencji