Ślub odbędzie się w Kalifornii, w winnicy i posiadłości Murdocha Moraga. Zbliżające się zaślubiny mają miejsce zaledwie kilka miesięcy po ustąpieniu Murdocha ze stanowiska prezesa Fox, kończąc ponad siedemdziesięcioletnią karierę na czele rozległego imperium medialnego – przypomina Reuter.

Czytaj więcej

Miliarder Rupert Murdoch rezygnuje z kierowania swoim imperium medialnym

„The New York Times”, który jako pierwszy podał tę wiadomość, informuje, że Żukowa, pochodząca z Moskwy, ma 67 lat i jest emerytowaną biologiem molekularnym. Murdoch zaczął spotykać się z nią latem zeszłego roku. Poznali się dzięki trzeciej żonie Murdocha, Wendi Deng. Ostatnie małżeństwo Murdocha z aktorką i modelką Jerry Hall zakończyło się rozwodem w 2022 roku, po sześciu latach. Hall była wcześniej związana z wokalistą Rolling Stones Mickiem Jaggerem.

 Rupert Murdoch żeni się z byłą żoną rosyjskiego miliardera

W zeszłym roku potentat medialny był na krótko zaręczony z byłą kapelanką policji San Francisco, Ann Lesley Smith. Jednak para odwołała zaręczyny kilka tygodni później. „Vanity Fair” poinformowało o zerwaniu, powołując się na jedno ze źródeł, które stwierdziło, że Murdoch poczuł się niekomfortowo z powodu ewangelicznych poglądów Smith.

Wcześniej Rupert Murdoch był żonaty z australijską stewardesą Patricią Booker, dziennikarka Anną Mann, Wendy Deng oraz amerykańską modelką i aktorką Jerry Hall. Natomiast Żukowa była wcześniej żoną rosyjskiego miliardera naftowego Aleksandra Żukowa, a ich córka Dasza – społeczniczka i bizneswoman – do 2017 roku była żoną rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza.