Elon Musk, który zmienił zdanie w kwestii kupna portalu społecznościowego, został pozywany przez Twittera a termin pierwszej rozprawy wyznaczono już na październik tego roku. Twitter chce wymusić na nim realizację kontraktu. Według BBC Musk może zapłacić potencjalnie nawet miliard dolarów za zerwanie umowy.

Twitter odmówił omówienia swoich ostatnich wyników finansowych, podając jako powód "oczekujące przejęcie". Raport obejmuje okres od kwietnia do czerwca 2022 roku. Liczba spamu i fałszywych kont na platformie podwoiła się - to miało być powodem, dla którego Elon Musk zrezygnował z umowy.

"Przeprowadziliśmy wewnętrzny przegląd kont i oszacowaliśmy, że średnia fałszywych lub spamowych kont w drugim kwartale 2022 r. stanowiła mniej niż 5 proc. naszych (aktywnych użytkowników miesięcznie) w tym kwartale" - poinformował Twitter, zaznaczając, że jest to wartość szacunkowa.

W 2021 r. przychody Twittera wyniosły 5 mld dolarów, ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy jego cena akcji spadła o 45 procent – informuje BBC.

Czytaj więcej

Pozew Twittera przeciwko Muskowi na szybkiej ścieżce. Będzie już w październiku