Maciej Maciejowski do września 2020 r. pełnił funkcje Członka Zarządu TVN S.A. oraz TVN Media sp. z.o.o. oraz Prezesa Zarządu TVN Digital S.A. Z Grupą TVN S.A. był związany w latach 2004–2020, pełniąc funkcje między innymi marketing menedżera odpowiedzialnego za kanały TVN24, TVN Turbo, TVN Style, TVN Meteo, kierownika kanału TVN Turbo oraz zastępcy dyrektora programowego w TVN S.A. Wcześniej Maciejowski był związany z Grupą Onet.pl S.A. jako menedżer kluczowych projektów (2000–2004) oraz ze Studiem Filmów Animowanych w Krakowie (1996–2000).

Gremi Media S.A. wydaje m.in. dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport” i ich serwisy internetowe www.rp.pl, www.parkiet.com, www.sportdziennik.com.

„Rzeczpospolita” jest liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Czytaj więcej

„Rzeczpospolita” liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów

Według majowego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, dziennikarze innych redakcji w kraju powoływali się na „Rz” prawie 1,9 tys. razy.

W grudniu 2021 r. doszło do zmiany w akcjonariacie Gremi Media SA. Pluralis B.V., strategiczny inwestor medialny z siedzibą w Amsterdamie nabył od KCI SA 40 proc. udziałów w wydawcy m.in. Rzeczpospolitej i Parkietu. zainicjowany przez King Baudouin Foundation, wiodącą belgijską firmę medialną Mediahuis i globalny fundusz medialny Media Development Investment Fund (MDIF), Pluralis jest wspierany przez konsorcjum prestiżowych europejskich firm medialnych, fundacji i wpływowych inwestorów zaangażowanych w pluralistyczne media informacyjne. 

Czytaj więcej

40 proc. akcji Gremi Media S.A. ostatecznie przejęte przez Pluralis B.V.