- Ministerstwo skarbu wycofało się z procesu sprzedaży Rzeczpospolitej na rzecz tych inwestorów, którzy się zgłosili. Ceny były dużo wyższe w ofertach wstępnych, zaś w końcowych były nie do przyjęcia - powiedział minister skarbu Aleksander Grad w radiu TOK FM. - Myślę, że druga strona zrozumiała, że bez ścisłej współpracy się nie da tego przeprowadzić - powiedział minister, wyrażając nadzieję, że współpraca między resortem skarbu a Mecomem będzie lepsza.

- Jednocześnie Minister Skarbu Państwa przychylił się do wspólnej propozycji PWR "Rzeczpospolita" i drugiego akcjonariusza w Presspublice sp. z o.o., grupy Mecom, aby w przyszłości kolejne propozycje nabycia 100 proc. udziałów w spółce Presspublica ze strony potencjalnych inwestorów były rozpatrywane wspólnie przez obu akcjonariuszy, w porozumieniu z Ministerstwem Skarbu Państwa. Do tego czasu zarówno Mecom jak i PWR "Rzeczpospolita" winny wspólnie pracować na rzecz rozwoju spółki Presspublica – czytamy w komunikacie Ministerstwa Skarbu Państwa.

Zainteresowanie kupnem akcji Rzeczpospolitej zgłaszały między innymi ZPR (wydawca Super Expressu) oraz giełdowa Platforma Mediowa Point Group. Ostatecznie skarb państwa negocjował z ZPR, które wpłaciło wadium a nadzieją nabycia 85 proc. akcji spółki. PMPG informowało z kolei, że prowadzi rozmowy z Mecomem.

PWR ma 49 proc. udziałów w Presspublice - wydawcy dzienników Rzeczpospolita i Parkiet.