Paweł Reszka

Tajemnice starej fotografii

22 STYCZNIA 2011: Najsłynniejsza teraz fotografia w Polsce leży spokojnie w muzealnym archiwum. Jest pożółkła i nieco większa od paczki papierosów. Nikt o nią nie pyta. Za to wszyscy o niej mówią.

Szczerze i uczciwie

Dziennikarz i pisarz Paweł Reszka poleca w "Plusie Minusie".

Siergiej Kowalow: Nie wystarczy mówić "demokracja"

Dlaczego w ZSRR nie było "Solidarności", a w Rosji nadal jej nie ma opowiada Siergiej Kowalow.

W pogotowiu dzielili się ze mną pieniędzmi i winą

Teraz każdy ratownik ma trzyletnie studia. Każdy ma działalność gospodarczą, każdy zasuwa z dyżuru na dyżur. Nie ma czasu na wódkę i wygłupy. Dużo złego się wykruszyło.

Chcesz mieć dziecko, pilnuj tarczycy

Kobieta, która planuje w najbliższym czasie zajść w zdrową ciążę zazwyczaj wspólnie z partnerem (albo i sama) odstawia używki i zaczyna zdrowiej się odżywiać. Przyjmuje kwas foliowy. Często nawet nie podejrzewa u siebie zaburzeń pracy tarczycy, które mają znacznie większe znaczenie...

Ireneusz Sekuła: Polityk, nomenklaturowy biznesmen

Psycholog, doktor nauk politycznych, harcerz, żeglarz, dygnitarz z czasów PRL i III RP - to wszystko można powiedzieć o Ireneuszu Sekule. Jednak najczęściej mówi się o nim jako o symbolu nomenklaturowego biznesu i powiązań między światem ekonomii i polityki.

Paweł Szeremiet: Szachy na pryczy z panem ambasadorem

O tym, jak się siedzi na Białorusi, opowiada dziennikarz Paweł Szeremiet. Rozmowa, którą Paweł Reszka przeprowadził w 2006 roku, ukazała się 30 marca. Paweł Szeremiet został dziś zamordowany w Kijowie.

Paweł Szeremiet: Łukaszenko nie ma szans

Rozmowa z Pawłem Szeremietem, dziennikarzem, który zginął dziś w Kijowie wskutek wybuchu bomby. Rozmowę przeprowadził Paweł Reszka, została opublikowana 23 października 2004 roku w "Rzeczpospolitej"

Wszyscy odpowiadamy za chciwość korporacji

Gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RZECZoPOLITYCE był Paweł Reszka dziennikarz, autor książki "Chciwość".

Wszyscy jesteśmy chciwi

Myśmy nie chcieli mówić o ryzyku, a ludzie nie chcieli o nim słuchać. Wszyscy chcieli zarobić. Handlowaliśmy marzeniami.